top of page

Povijesna udruga Kaštel osnovana je 2013. godine, ali je izvorna ideja stvorena još i ranije. Udruga brine o očuvanju kulturno-povijesne baštine provođenjem aktivnosti uprizorenja razdoblja srednjeg vijeka, ondašnjeg života, kulture, običaja te vještina poput viteških borbi, streličarstva. Danas je udruga pravi mali inkubator za mlade i perspektivne ljude iz općine koji se žele na bilo koji način aktualizirati, jer mladima nudi da se, osim kroz prezentaciju svega navedenog, uključe i kroz aktivnosti vezane uz europske fondove. Naime, udruga "Kaštel" danas je partner na dva EU projekta - Kulterra i Nevidljiva Savičenta. U suradnji s Općinom Svetvinčenat te Turističkom zajednicom sudjeluje u organizaciji najposjećenije manifestacije; Srednjovjekovnog festivala, koji okuplja velik broj sličnih organizacija sa zajedničkim ciljem.